Forum związkowe

Forum niezależnych taksówkarzy wrocławia


#1 2011-10-19 22:36:05

 jaba

Moderator

1168561
Zarejestrowany: 2011-10-12
Posty: 11
Punktów :   
WWW

Komunikacja CB

Sugeruję ten wątek może nie tyle co do pisania .. chociaż mogą pojawić się pytania , bądź sugestie co do po / informowania, że w CB radio Taxi kanałem był "02" lub samo "2"a dzięki związkowi ma powrócić do działania a że mi się podoba ta idea to chciałbym to zakomunikować.
Dodatkowo gdyby ktoś miał jakieś problemy, a będę w stanie, chętnie pomogę w temacie.
Wydaje mi się że też na miejscu byłoby zamieszczenie tu kilku podstawowych zasad kulturalnego używania gruszki w eterze
W/g mnie podstawowe:
Słyszysz czyjąś rozmowę.. chcesz się przywitać, o coś zapytać.. wchodzisz w ciszę i mówisz " BREKO " i czekasz na "prosze breko" czy "wejdź breko".. różnie to mówią )
Chcesz zasięgnąć informacji, dowiedzieć się czy ktoś jest w zasięgu twojej stacji wołasz: "ogólny taxi"
z podstawoych zasad to tyle ... aa i jedna rzecz może nie tyle zasada co porada.. mimo że koledzy robią w korporacjach .. pamiętajcie:
Najpierw naciskasz nośną (ten przycisk na gruszce) a jak skończysz mówić dopiero puszczasz najlepiej z 1sek opóźnieniem... ułatwi to zrozumienie was w eterze jak i skróci czas uzyskania informacji:)
z mojej strony to tyle na tą chwilę
Zapraszam do rozwijania wątku

Offline

 

#2 2011-10-20 00:40:16

taxidriver

Administrator

Zarejestrowany: 2011-05-13
Posty: 12
Punktów :   

Re: Komunikacja CB

Witamy Jabę.
I dodam tylko, że warto pamiętać, iż CB-radio pracuje w systemie:"simplex". Zatem jeden mówi - reszta słucha...
Wciskanie kilku mikrofonów na raz ( nagminne w korporacyjnych radiach) skutkuje tylko szumem i ogólnym niezrozumieniem.

Jeszcze wszystkiego dobrego.

Offline

 

#3 2011-10-20 04:05:53

 jaba

Moderator

1168561
Zarejestrowany: 2011-10-12
Posty: 11
Punktów :   
WWW

Re: Komunikacja CB

lekki off już się witałem w odpowiednim dziale chyba że powitanie tyczy się już oficjalnego wstąpienia
a w temacie:
Może niech koledzy się "pochwala" Ci co mają ... jaki sprzęt posiadają (radio, antena)czy z dopałką czy bez i jak im to działa w godzinach "szczytu"

Offline

 

#4 2011-10-21 08:46:03

bisel

Moderator

Zarejestrowany: 2011-05-17
Posty: 18
Punktów :   

Re: Komunikacja CB

Co tu sie chwalić, UNIDEN 510 coś tam, spod lady na giełdzie. Ale działa i można pogadać. Przy dobrych wiatrach ze świebodzkiego w okolice astry. Słabo bo słabo ale przy większej liczbie użytkowników na "dwójce" myśle że zawsze się ktoś bliżej znajdzie kto właśnie czeka już trzecią godzine na słupie i zaczyna świrować i mówić do siebie he he.

Offline

 

#5 2011-10-23 02:24:50

taxidriver

Administrator

Zarejestrowany: 2011-05-13
Posty: 12
Punktów :   

Re: Komunikacja CB

Lafayette ermes plus magnetyczny president na dachu. Antena oczywiście do wymiany, niema się zatem nad czym rozczulać.
Praca 2697 kHz czyli 02

Offline

 

#6 2011-10-31 04:31:50

bisel

Moderator

Zarejestrowany: 2011-05-17
Posty: 18
Punktów :   

Re: Komunikacja CB

A ja korzystając z wątku CB namawiam wszystkich kolegów taksówkarzy do korzystania z radia i kanału "2". Tam komunikujmy się ze sobą, pomagajmy sobie i przekazujmy zlecenia gdy jedziemy z klientem i mamy łapkę czy gdy grupa ludzi potrzebuje Taxi a my jesteśmy zajęci. Naprawdę fajna sprawa bo lepiej przekazać zlecenie koledze na CB niż oddać do firmy. Korzystajmy ze znaków wywoławczych i tu konkurs na jakąś wspólną formę znaku dla taksówkarzy. Piszcie i proponujcie.

Offline

 

#7 2011-11-02 21:42:07

taxidriver

Administrator

Zarejestrowany: 2011-05-13
Posty: 12
Punktów :   

Re: Komunikacja CB

Bardzo dobry pomysł. W myśl zasady : "proletariusze wszystkich krajów łączcie się",  a "w kupie siła, kupy nie ruszą" uruchamiamy oficjalnie 02 kanał do pracy dla TAXI we Wrocławiu.
Jednocześnie proponuję nr wywoławczy:
T zeroXY.
Przydałoby się również oznakować samochody by można było rozpoznać się na mieście.
Proponuję prawy, górny róg tylnej szyby:
oznakowanie:
CB: 02-T01
02 - numer kanału
T01 - numer wywoławczy

Byśmy wiedzieli z kim mamy do czynienia stworzymy listę numerow.
O numerze zadecyduje kolejność jego uzyskania.
Lista będzie dostępna tylko dla użytkowników pod osobnym adresem.

Oczywiście oznakowanie samochodu można wzbogacić o informację o wywołaniu na 19 kanale, np:
CB:  02 - T01
       19 - SZYPER

Offline

 

#8 2011-11-03 05:35:54

 jaba

Moderator

1168561
Zarejestrowany: 2011-10-12
Posty: 11
Punktów :   
WWW

Re: Komunikacja CB

oznakowanie w/g mnie ok.
tylko czy nie lepiej zamiast T dać S ? -pierwsza litera od ..
tak czy siak nie wiem kto będzie przydzielał numery ale skoro jesteśmy "wtórnymi pionierami" pozwolę sobie zaproponować narzucić swój przyszły numer tj, 13 nie będę się rozwodził dlaczego po prostu taki numerek "pod prąd" pechowi
a więc że niema jeszcze oficjalnie nieoficjalnego wątku:)
CB:
02 - T13 LUB S13
19 - JABA
....
właśnie odebrałem pocztę
formularz wypełniony .. tylko z tą 13 nie zapomnijcie
..
aa może jeszcze jedna sugestia nei wiem o ile dla niektórych przydatna dla mnie wydaje się warta uwagi tj. może by jeszcze w w formularzu podać nr wywoławczy w korporacji - oczywiście nie obowiązkowo

Ostatnio edytowany przez jaba (2011-11-03 05:56:12)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hydraulicy.pun.pl www.czytamybiblie.pun.pl www.mu-online.pun.pl www.yutopia.pun.pl www.nspjmyslowice.pun.pl