Forum związkowe

Forum niezależnych taksówkarzy wrocławia

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2011-05-17 17:46:06

bisel

Moderator

Zarejestrowany: 2011-05-17
Posty: 18
Punktów :   

Straż Miejska a kontrola drogowa

Witam wszystkich na forum, jeszcze może nas wielu nie ma ale mam nadzieje że sie rozkręci. Interesuje mnie wątek kontroli drogowej dokonywanej przez straż miejską. Otóż gdy wczoraj zostałem wezwany do zapłacenia zaległego mandatu, pewien urzędnik wyjawił mi ciekawostkę. Mianowicie chodzi o to że strażnik nie ma prawa zatrzymać pojazdu będącego w ruchu. Czekam na opinie, czy to prawda? A może faktycznie następnym razem nie reagować na sygnały od "czarnych"...

Offline

 

#2 2011-08-06 15:50:59

Arni

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-05
Posty: 14
Punktów :   

Re: Straż Miejska a kontrola drogowa

Post z maja, dowiedziałeś się czegoś??

Offline

 

#3 2011-08-07 20:45:32

bisel

Moderator

Zarejestrowany: 2011-05-17
Posty: 18
Punktów :   

Re: Straż Miejska a kontrola drogowa

podobno mogą dać mandat za złamanie pewnych przepisów, ale czy mogą zatrzymać...? Nie wiem.

Offline

 

#4 2011-08-12 12:24:10

Arni

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-05
Posty: 14
Punktów :   

Re: Straż Miejska a kontrola drogowa

Nie wiem ile w tym prawdy ale stojący pod "heliosem" nie przyjmują mandatu, wymigują się że przyjechali po osobę niepełnosprawną.

Właśnie usunęło nam miasto postój z Łaciarskiej, może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego nasze kochane władze robią wszystko żeby legalny taksówkarz miał przechlapane??? Lewusy śmieją się nam w nos, oni stoją gdzie popadnie na zakazach i im nic nie robią a do nas się straż czepia na każdym kroku.  To tak ma wyglądać współpraca władz ze związkiem????? Przecież w ten sposób miasto lewusów promuje a nie zwalcza o kant dupy taka robota, gdzie mogę stanąć w centrum teraz??? Na Nożowniczej??? Przecież tam pies z kulawą nogą w nocy nie zawita.

Ostatnio edytowany przez Arni (2011-09-01 22:03:20)

Offline

 

#5 2011-11-02 11:05:37

Teksik

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-09
Posty: 16
Punktów :   

Re: Straż Miejska a kontrola drogowa

"Wszystko jest określone w art. 129b Prawa o ruchu drogowym. SM nie jest organem uprawnionym do kierowania ruchem zgodnie z PRD. Nie mniej jednak może kierować ruchem w szczególnych przypadkach np. w celu udrożnić ruch w trakcie akcji ratunkowej(czyli zatrzymywanie i przekierowywanie pojazdów np podczas akcji innych służb) w celu zapewnienia im bezpieczeństwa, lub innym użytkownikom drogi. W trakcie zabezpieczenia miejsca zagrożonego dla życia, zdrowia lub mienia. Ujęcia obywatelskiego np. pijanego kierowcy. Zatrzymania pojazdu poza warunkami w PRD, który stanowi realne zagrożenie dla użytkowników drogi np. gubiący przewożony ładunek."

Wynika z tego, że straż miejska nie ma prawa zatrzymać samochodu tylko dla dokonania kontroli. Jeśli popełniłeś wykroczenie - ma prawo zatrzymać.

Ostatnio edytowany przez Teksik (2011-11-02 11:06:38)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.avonismt2.pun.pl www.religijne.pun.pl www.1917.pun.pl www.basketbielany.pun.pl www.kawaleriapolska.pun.pl