Forum związkowe

Forum niezależnych taksówkarzy wrocławia

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2011-05-17 18:11:27

bisel

Moderator

Zarejestrowany: 2011-05-17
Posty: 18
Punktów :   

Zalety jazdy niezależnej tzw. "na golasa"

Zawsze uważałem że jazda "na golasa" jest znacznie lepsza ekonomicznie dla taksówkarza niż realizacja zleceń. Nie ma dolotów, krótkich kursów na granicy opłacalności, dyscypliny "korporacyjnej". Jak faktycznie dziś jest? Czy wygląda to tak ładnie? Czy da się z tego wyżyć?

Offline

 

#2 2011-08-05 10:43:00

Arni

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-05
Posty: 14
Punktów :   

Re: Zalety jazdy niezależnej tzw. "na golasa"

Weż się sam "zawieś" chociaż na 24h i sam masz odpowiedź. Chyba że potrafisz stać pod torami albo na Solnym, Chociaż wszyscy wiemy że tamci oszukują. Już ja wolę w korporacji i uczciwie, jeżeli dostaję zlecenie daję rabat i już, ze "słupa" też czasem z rabatem odjeżdżam i co poradzisz, klient lubi prezenty, nawet te 5%

Offline

 

#3 2011-10-16 20:47:36

bisel

Moderator

Zarejestrowany: 2011-05-17
Posty: 18
Punktów :   

Re: Zalety jazdy niezależnej tzw. "na golasa"

Właśnie się kiedyś zawiesiłem na parę dni i powiem że nie jest do końca tak jak uważasz Arni. Nie stałem  w osławionych miejscach choć też nie na postoju. Fakt, mniejszy obrót ale i w portfelu więcej zostaje. Długie doloty, czasem mina, i wygodny klient chcący podjechać taksówką 1,5 km powodują straszny wzrost kosztów i co do tego to nie powinniśmy mieć wątpliwości zwłaszcza przy dzisiejszych cenach paliw. Współpracuję ze swoją korporacją jeśli tylko ona chce współpracować ze mną. Ja jestem przedsiębiorcą i to ja jestem jej potrzebny a nie ona mi. I myślę że klient bardziej niż z tych 5% będzie zadowolony z miłej podróży. No chyba że jedzie do Katowic na "budzik" i z zapłaconych 1800 zł zostanie mu w kieszeni 90 zł A teraz tak serio; drodzy koledzy taksówkarze, zmieniajcie swoje podejście do zawodu jaki sprawujecie. Jako prowadzący działalność gospodarczą jesteście wrzuceni na wolny rynek pełen kapitalistów a to ci (jak powiadał mój profesor z uczelni) będą wam próbowali "ściągnąć spodnie przez głowę". Dlatego też jeżdżę w korporacji, w której dużo taksówkarzy ceni sobie niezależność. Chciałem jeszcze zaznaczyć że nie mam drugiego etatu jak ktoś by mógł wysnuć czytając ten post, choć przyznam że taksówka to nie moje jedyne zajęcie. No ale w końcu jestem przedsiębiorcą. Pozdrawiam niezależnych taksówkarzy

Ostatnio edytowany przez bisel (2011-10-16 20:49:17)

Offline

 

#4 2011-10-31 16:48:02

Teksik

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-09
Posty: 16
Punktów :   

Re: Zalety jazdy niezależnej tzw. "na golasa"

Jeżdżę w korporacji co wcale nie oznacza, że nie mogę brać klienta "z łapki lub ze słupka". Ostatnio często zdarza się tak, że mam więcej kursów bez korporacji niż z mojej korporacji. Przynależność do korporacji traktuję jako jedną z form pozyskiwania klienta. Taką samą jak każda inna. Ani lepszą, ani gorszą. Wyjeżdżając do pracy włączam radio, koduję się na postojach, nie żeruję na przynależności do korporacji jak to robią niektórzy, ale moja korporacja nie ma na mnie wyłączności. Z prostej przyczyny. Nie jest wstanie zapewnić mi takiej ilości zleceń jakiej potrzebuję. I dopóki nie nie będzie w stanie tego zapewnić nie może wymagać ode mnie wyłacznośći .

Ostatnio edytowany przez Teksik (2011-10-31 16:49:16)

Offline

 

#5 2012-06-11 12:21:37

Arni

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-05
Posty: 14
Punktów :   

Re: Zalety jazdy niezależnej tzw. "na golasa"

Jako nową metodę pozyskania klienta zacząłem używać systemu "iTaxi" mam to od kilku dni, na razie dostałem dwa zlecenia, we Wrocławiu system raczkuje, w Warszawie ze słyszenia wiem że już hula na dobre. Moim skromnym zdaniem plusem są niewielkie doloty, brak abonamentu, za zrealizowane zlecenie płacę 2,50pln, dla mnie ważna faktura przysyłana e-mailem z dwutygodniowym terminem płatności, i jak na razie poważni klienci.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.basketbielany.pun.pl www.religijne.pun.pl www.lista-ots.pun.pl www.1917.pun.pl www.kawaleriapolska.pun.pl